EFEKTOWNA WYGRANA NA KONIEC RUNDY !

Nasza drużyna w ostatniej kolejce wygrała z drużyną ze ścisłej czołówki, Ostoją Żelisławice aż 3-0.

Należy podkreślić że zespół z  Żelisławic po raz pierwszy w tej rundzie nie zdobyła bramki. Goście na koncie mają najwięcej strzelonych bramek w lidze.

Bramki:

1-0 31 min. Wojciech Sabuda.

2-0 50 min.Mateusz Aleksandrów.

3-0 66 min. Mariusz Rogalski

Po ubiegłotygodniowej wpadce zawodnicy odrobili lekcję i 3 punkty zostają w Byczynie.

Skład: Lichota Piotr, Siemek Grzegorz, Smreczak Tomasz, Milewski Ariel, Kempka Łukasz,Przebindowski Łukasz, Mikuła Rafał, Ostachowski Szymon (Zieliński Marek 46 min.), Rogalski Mariusz, Sabuda Wojciech, Aleksandrów Mateusz.

W sobotę zakończyły się zmagania w Sosnowieckiej Patrick A klasie.
Należy przypomnieć że w swoistym “Maratonie” jak na ten poziom rozgrywek, rywalizuje tam aż 18 drużyn.

Ciekawostką jest że w Polsce w 16 podokręgach mamy 134 grupy na szczeblu rozgrywkowym Klasy A.

W Polsce są tylko dwie grupy i to właśnie w Śląskim Związku piłki Nożnej które liczą po 18 zespołów. (Patrick A klasa Sosnowiec oraz A klasa Rybnik)

Pomimo niskiej frekwencji zespół z Byczyny w sobotnim spotkaniu bardzo dobrze zaprezentował się taktycznie w defensywie. W porównaniu z poprzednim meczem była to zupełnie inna drużyna.

Wynik spotkania w 31 minucie po kombinacyjnym rzucie wolnym otworzył Wojciech Sabuda.

Drużyna miejscowych nabrała “wiatru w żagle ” z minuty na minutę przeprowadzała coraz śmielsze ataki pod bramką gości.
Do przerwy wynik spotkania się nie zmienił. W drugiej połowie zawodnicy Zgody mieli za zadanie umiejętnie skracać pole gry przeciwników i utrzymywać odpowiednie odległości tak aby zostawić im jak najmniej miejsca do gry.

Bramka na 2-0 padła w 50 minucie. Mateusz Aleksandrów po doskonałym uderzeniu z kilkunastu metrów nie dał szans bramkarzowi Ostoi.

W 66 minucie Wojciechem Sabuda zagrywa piłkę do Mariusza Rogalskiego, ten znalazł się w sytuacji sam na sam z golkiperem i umieścił piłkę w siatce.

Była to ostatnia bramka tego spotkania a zarazem całej rundy.
Zgoda Byczyna Jaworzno zakończyła rozgrywki na półmetku rozgrywek z dorobkiem 24 punktów, 44 bramek zdobytych oraz 35 straconych.

Cel zakładany na początku rundy został zrealizowany. Zespół uplasował się dokładnie w połowie tabeli. Oby pozytywny akcent na zakończenie jakim zapewne jest zwycięstwo nad mocną ekipą z Żelisławic zaowocował na wiosnę.