Sarnów pokonany 2-1 (1-0)

Po ostatniej porażce w Sosnowcu z Górnikiem, nasza drużyna bardzo chciała potwierdzić że był to “wypadek przy pracy” i że możemy wygrywać również z czołówką.

W sobotę Zgoda wystąpiła z dwiema zmianami w składzie oraz kilkoma roszadami na pozycjach. W porównaniu z ostatnim meczem w podstawie zabrakło  Dawida Rudnickiego oraz Dawida Kempki wystąpili natomiast Dawid Zięba oraz Daniel Kuciel.

skład Zgody: Nawrocki Krystian, Boś Dariusz, Kuciel Daniel, Smreczak Tomasz, Radosz Mateusz, Zieliński Marek, Przebindowski Łukasz, Zięba Dawid (Przebindowski Damian 89 min.), Rudnicki Kamil (Kempka Dawid 80 min. ), Jedynak Tomasz (Rogalski Mariusz 73 min.), Kalinowski Paweł.

zawodnicy rezerwowi: Lichota Adam, Piecka Dariusz, Jończyk Jakub, Rudnicki Dawid,

Bramki dla Zgody: Smreczak Tomasz 1-0  14 minuta, Przebindowski Łukasz 2-0  70 minuta.

Mecz był wyrównanym spotkaniem goście z Sarnowa mieli swoje sytuacje strzeleckie w których dobrze spisał się nasz bramkarz.

Jednak więcej klarownych okazji mieli miejscowi, przy stanie 1-0 w przeciągu kilkunastu minut mogli podwyższyć wynik, jednak zabrakło skuteczności i zimnej krwi w polu karnym.

Pierwszą bramkę w 14 minucie Zgoda zdobywa po rzucie rożnym . Zdobywcą gola był Tomasz Smreczak, który wykorzystał dobre dośrodkowanie Dawida Zięby i uderzeniem głową nie dał szans bramkarzowi przyjezdnych.

Gol numer dwa wpada w 70 minucie po ładnym lobie Łukasza Przebindowskiego.

Pięć minut później przyjezdni zdobywają kontaktową bramkę ale w tym meczu było to za mało aby wywieźć punkty z Byczyny.

Miłym akcentem który zapewne przyniósł naszej drużynie szczęście było  wyprowadzenie drużyn przez naszych najmłodszych zawodników. Miejmy nadzieję że nasze  “Młode Byczki” jeszcze nie raz będą na naszych meczach.

Kolejne spotkanie drużyna Zgody rozegra za tydzień w Dąbrowie Górniczej z solidną drużyną MKS Ujejsce. Nasz przeciwnik pokonał w meczu wyjazdowym  zespół Skalniaka Kroczyce na  1-2.