Seniorzy – jeden punkt w Alwerni

Sobotnie spotkanie seniorów na wyjeździe dało jeden punkt w drodze o mistrzostwo A-klasy. Zgoda Byczyna remisuje z MZKS Alwernia.

Po strzale Łukasza Przebindowskiego Zgoda w 48. minucie objęła prowadzenie w spotkaniu. Od 63. minuty drużyna gra w osłabieniu. Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył Dariusz Boś. Mimo osłabienia drużyna nie ustępowała pola gry i ciągle stwarzała zagrożenie pod bramką Alwerni. Niestety nie przełożyło się to na gola. Tymczasem byczynianie tracą bramkę, a wynik 1:1 utrzymuje się do końca meczu. W innym meczu A-klasy LKS Ciężkowianka Jaworzno zremisowała z Fablokiem Chrzanów (obecnie bezpośrednim rywalem w wyścigu o pozycję lidera). Tym samym Zgoda nie wykorzystała danej jej szansy i różnica punktów między drużyną z Jaworzna a drużyną z Chrzanowa zostaje bez zmian i wynosi 3 punkty. Do czołówki dołącza Błyskawica Myślachowice, która mimo mniejszej ilości meczów do lidera traci również trzy punkty i zajmuje obecnie drugie miejsce. Zgoda Byczyna z 24 punktami pozostaje liderem grupy.

LKS Zgoda Byczyna – MZKS Alwernia 1:1 (0:0)