Seniorzy Zgody Byczyna tracą punkty

W niedzielnym spotkaniu w ramach trzeciej kolejki ligi okręgowej Zgoda Byczyna podejmowała u siebie Kalwariankę Kalwaria Zebrzydowska.

Kibice, którzy licznie przybyli na stadion w Byczynie, tym razem nie tylko szukali emocji sportowych, ale mogli również dołączyć do akcji charytatywnej “Razem dla Roberta”. Wszystkie pieniądze zebrane z tytułu sprzedaży biletu cegiełki trafią do JSP Szczakowianka Jaworzno, a dalej do Robetra – byłego piłkarza Szczakowianki, który wraca powoli do zdrowia po przebytym udarze.
Emocji na boisku z całą pewnością nie brakowało. Wynik jednak nie był korzystny dla piłkarzy Zgody. Choć w pierwszej połowie gospodarze grali jak równy z równym, to już w drugiej połowie stracili aż trzy bramki. Jedną zdobył Dawid Żak, a dwie następne Mateusz Oleksy. Wychowankowie Krzysztofa Bartyzela dwoją się i troją, by zdobyć bramkę kontaktową, ale piłki dośrodkowane często kasują przyjezdni. Doskonałą okazję na zdobycie bramki miał Łukasz Przebindowski, ale chyba nie do końca spodziewał się piłki zagranej przez Dariusza Bosia i tylko musnął ją głową, co nie przełożyło się na zmianę wyniku. Kamil Boroń, który dołączył do zespołu Zgody, również mógł zaliczyć bramkę. Pomimo tego, że był pilnowany, oddał strzał, ale piłka trafiła tylko w boczną siatkę. Akcji było sporo, strzałów nie mniej, ale tę konfrontację z Kalwarianką gospodarze przegrali 0:3.

LKS Zgoda Byczyna – Kalwarianka Kalwaria Zebrzydowska 0:3 (0:0)
Żak 58′, Oleksy 67′, 78′

Zgoda: Nawrocki (Br), Żuraw, Siewniak, Bartyzel, Icha, Boś (K), Orawski, Boroń, Przebindowski, Szczurek, Ostachowski
zmiana: Kempka, Moskaluk