Skalniak Kroczyce-Zgoda Byczyna Jaworzno 0-2 (0-1)

Na daleki wyjazd do Kroczyc drużyna Zgody jechała w okrojonym składzie. Z różnych przyczyn  zabrakło kilku zawodników którzy ostatnio występowali w podstawie. Nieobecni to m.in.  Marek Zieliński, Mateusz Aleksandrów, Rafał Mikuła.
W obecnym sezonie zespół Skalniaka pokazał że jest bardzo solidną drużyną. Wygrana z Błękitnymi Sarnów 4-0 ze Źródłem Kromołów 3-1 czy ostatni remis 1-1 na gorącym terenie w Czeladzi dawały do myślenia.
Jednak zawodnicy Zgody podbudowani  trzema zwycięstwami z rzędu nie zamierzali w sobotnim spotkaniu spocząć na laurach.
Początek pierwszej połowy to w miarę wyrównana gra obu zespołów.
Jednak w 12 minucie błąd defensora Skalniaka bezlitośnie wykorzystuje Łukasz Przebindowski i Drużyna z Byczyny wychodzi na prowadzenie.
Od tego momentu gospodarze ruszają do ataku. Okrojona personalnie Zgoda na domiar złego w 27 minucie musi dokonać zmiany. Za zgłaszającego uraz, naszego etatowego snajpera Pawła Kalinowskiego wchodzi Damian Przebindowski. Wymusza to zmiany ustawienia w szeregach przyjezdnych.
Byczynianie zbyt mocno cofnęli się do obrony, skrzętnie wykorzystywali to gospodarze coraz częściej goszcząc na ich połowie.
Pierwsza część spotkania zakończyła się prowadzeniem Gości 0-1.
Kolejna odsłona zaczęła się od ataków Skalniaka. Bardzo dobrze spisywali  się jednak defensorzy Zgody oraz golkiper Krystian Nawrocki który popisał się kilkoma bardzo dobrymi interwencjami.
Z upływem minut coraz bardziej gospodarze spychali Byczynian do defensywy. Pomimo ciągłego naporu goście mieli również znakomite okazje do podwyższenia wyniku, niestety brakowało wykończenia lub traciliśmy piłkę w najmniej odpowiednim momencie.
Skalniak coraz bardziej atakował ale w konsekwencji nadział się na jedną z kontr Zgody.
Po jednej z takich akcji w samej końcówce meczu Dawid Kempka zdecydował się na oddanie strzału. Piłka po błędzie bramkarza z Kroczyc wpadła do siatki.
Wynik spotkania już się nie zmienił i Byczynianie mogli wracać do domu z kompletem jakże ważnych 3 punktów.
Brawa dla drużyny  za ambitną postawę do ostatniego gwizdka.
Za tydzień w sobotę 14-października o godzinie 15:00 kolejne wyjazdowe spotkanie.
Tym razem jedziemy do obecnego v-ce liderem Sosnowieckiej Patrick A klasy – CKS Czeladź.
Nasz sobotni przeciwnik rozgromił w ostatniej kolejce zespół Górnika Sosnowiec na ich terenie 0-5.
Zapowiada się ciekawe spotkanie.

Skład Zgody: Nawrocki Krystian, Boś Dariusz, Kuciel Daniel, Rudnicki Kamil, Koziarz Jakub, Rogalski Mariusz (Kempka Łukasz 80 min.), Przebindowski Łukasz, Sabuda Wojciech, Zięba Dawid, Kempka Dawid, Kalinowski Paweł ( Przebindowski Damian 27 min.)

Rezerwa : Antkowiak Daniel

Bramki : 0-1 Łukasz Przebindowski 12 minuta,  0-2 Dawid Kempka 90 minuta.

Resized_20171007_152922(1) Resized_20171007_152953 Resized_20171007_152929 Resized_20171007_153306 Resized_20171007_153317001002003 Resized_20171007_153228 Resized_20171007_153245 Resized_20171007_153155 IMG_20171007_171849