Unia Ząbkowice – Zgoda Byczyna Jaworzno 1-3 (1-2)

Zgoda w sobotę 28 października odniosła kolejne zwycięstwo. Tym razem  na wyjeździe z Unią Ząbkowice.

Niektórzy  pamiętali jeszcze ostatnie spotkanie z poprzedniego sezonu gdy pomimo optycznej przewagi przegraliśmy w Ząbkowicach aż 4-1…
Tym razem  początek spotkania należał do Zgody. Już w 2 minucie zdobywamy bramkę. Dawid Zięba idealnie zagrał piłka z rzutu rożnego a nasz doświadczony defensor Dariusz Boś głową umieścił ją w siatce gospodarzy.
Dwie minuty później dochodzi do kontrowersyjnej sytuacji. Marek Zieliński Oddaje strzał w kierunku bramki Unii i zdobywa trzeciego gola. Sędzia główny pokazuje na środek boiska ale boczny dopatruje się faulu na bramkarzu. Gol nie zostaje uznany.
Zgoda atakowała ale zarazem marnowała wyśmienite sytuacje. Jednak Kolejna bramka wydawała się kwestią czasu. W 19 minucie Marek Zieliński zagrywa piłkę którą przejmuje Łukasz Przebindowski, ten oddaje strzał. Do odbitek futbolówki dopada Paweł Kalinowski i zdobywa drugą bramkę.
Gdy pierwsza połowa dobiegła końca i wydawało się że Byczyna kontroluje grę, Unia wywalczyła rzut rożny.  Chwila rozluźnienia w polu karnym kosztowała Zgodę utratę bramki do szatni. Wynik do przerwy 1-2.
Druga odsłona zaczęła się od kilku zmian w drużynie gospodarzy. Zdobyta bramka tuż przed przerwą wyraźnie podziałała na miejscowych. Zaczęli grać bardziej agresywnie. Przewaga Zgody zauważalna w pierwszej połowie już nie była tak widoczna.
Byczyna jednak ponownie miała sytuacje po których powinny paść kolejne bramki.Jednak skuteczność szfankowała a gospodarze przy większym szczęściu mogli pokusić się o niespodziankę. W 70 minucie goście przeprowadzają pierwszą zmianę. Na boisku pojawia się za Mariusza Rogalskiego Dawid Kempka, który podobnie jak w Kroczycach  w końcówce meczu pieczętuje zwycięstwo Zgody strzelając w 87 minucie gola na 1-3.

Skład Zgody :Nawrocki Krystian, Boś Dariusz, Kuciel Daniel, Rudnicki Kamil, Koziarz Jakub (Piecka Dariusz 88 min.), Zieliński Marek, Rogalski Mariusz (Kempka Dawid 70 min.), Zięba Dawid ( Damian Przebindowski 85 min.) Aleksandrów Mateusz, Przebindowski Łukasz, Kalinowski Paweł.

Bramki : 0-1 Boś Dariusz 2 min. 0-2 Kalinowski Paweł 19 min.  1-2  43 min.  1-3 Kempka Dawid 87  min.
Na trzy kolejki do końca rundy ścisk w czołówce Sosnowieckiej Patrick A klasy robi się coraz większy. Trzy punkty  zgubił lider rozgrywek Źródło Kromołów. Rozgrywki stają się jeszcze ciekawsze i bardziej emocjonujące. Zajmujemy 5 miejsce z dorobkiem 24 punktów. Na chwilę obecną mamy 3 punkty straty do lidera oraz 2 punkty do drugiego miejsca.
Musimy jednak patrzeć na siebie i punktować do końca.
Kolejny mecz Zgoda rozegra w sobotę  04-11-2017 godz. 13,30 – w Byczynie.  Podejmujemy spadkowicza z ligi okręgowej Niwy Brudzowice .
Zapraszamy i zachęcamy do dopingowania naszej drużyny !