Wygrana z Ostoją . Zgoda Byczyna Jaworzno -Ostoja Żelisławice 3-1 (0-1)

W sobotę nasza drużyna  odniosła kolejne zwycięstwo. Tym razem w VIII kolejce Sosnowieckiej Patrick A Klasy naszym przeciwnikiem była bardzo solidna drużyna z Żelisławic.

skład Zgody : Antkowiak Daniel, Boś Dariusz, Kuciel Daniel, Zieliński Marek, Rudnicki Kamil, Przebindowski Łukasz, Rogalski Mariusz( Przebindowski Damian 80 min.), Sabuda Wojciech, Aleksandrów Mateusz, Kempka Dawid (Koziarz Jakub 53 min.) Kalinowski Paweł.

Rezerwa: Nawrocki Krystian, Kempka Łukasz.

Bramki: 0-1 24 minuta, 1-1 Kalinowski Paweł 70 minuta, 2-1 Kalinowski Paweł 85 minuta, 3-1 Kalinowski Paweł 90 minuta.

Pierwsza połowa sobotniego spotkania nie zapowiadała że miejscowi zgarną komplet punktów. Zawodnicy Zgody nie potrafili zagrozić bramce przeciwnika praktycznie ani razu. W 24 minucie tracimy gola. Od tego momentu Ostoja zaczęła mądrze grać w obronie czekając na ataki Zgody. Byczynianie nie mogli przedostać się pod pole karne przeciwnika. Brakowało pomysłu na rozegranie akcji ofensywnej.

Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem gości 0-1.

W drugiej połowie kibice zobaczyli  całkowicie inne oblicze naszej drużyny.

Po kilku minutach gry w drugiej odsłonie nastąpiło kilka zmian w ustawieniu.

Zgoda zaczęła coraz bardziej atakować, było kilka wyśmienitych okazji do zdobycia bramki wyrównującej. Ale dopiero w 70 minucie sztuka ta udała się Pawłowi Kalinowskiemu  i od tego momentu gra nabrała tempa.

Odmieniona Zgoda potrzebowała 15 minut aby mogła cieszyć się z prowadzenia. W 85 minucie ,,wracamy z dalekiej podroży”, ponownie Paweł Kalinowski pokonuje bramkarza z Żelisławic i stało się jasne że miejscowi nie oddadzą już 3 punktów.

W 90 minucie przysłowiową kropkę nad i a tym samym  hat-trica  zalicza Paweł Kalinowski.

Brawa dla drużyny za walkę w drugiej połowie grę do końca o komplet punktów.

Obecnie mamy 15 punktów jesteśmy na 5 miejscu  ze stratą 3 punktów do lidera.

Teraz przed nami dwa bardzo ciężkie mecze na wyjeździe z zespołami ze ścisłej czołówki.

W najbliższą sobotę 7 października Zgoda uda się do Kroczyc na mecz ze Skalniakiem który w tym sezonie spisuje się bardzo dobrze.