Zgoda-thriller z happy endem!

Chciało by się powiedzieć ,,Takie zwycięstwo daje pozytywnego “kopa” …
Nasza drużyna w dzisiejszym spotkaniu podejmowała zespół SSZ “Promil” Dąbrowa Górnicza-Ujejsce.

Po ostatniej wysokiej przegranej z Sarnowem Zgoda chciała pokazać że nie jest drużyną która łatwo się poddaje i bez względu na wynik gra do końca.

Pomimo że kadra zawodników jest szeroka i w miarę wyrównana od początku sezonu nie można było w żadnym meczu skorzystać z wszystkich zawodników. Również i teraz w poszczególnych formacjach musiały nastąpić zmiany.

skład: Nawrocki Krystian, Boś Dariusz, Kuciel Daniel, Rudnicki Kamil, Zieliński Marek, Kempka Dawid (Rogalski Mariusz 45 minuta) Mikuła Rafał, Przebindowski Łukasz, Aleksandrów Mateusz, Sabuda Wojciech, Kalinowski Paweł.

Rezerwa:Kempka Łukasz, Yusupov Oleg, Antkowiak Daniel.

W sobotnim meczu kibice mogli zobaczyć dramaturgie, walkę, oraz zaangażowanie do ostatniego gwizdka …

Gra nie porywała, popełnialiśmy sporo błędów ale to Zgoda wyrwała 3 punkty w doliczonym czasie gry.

Goście odważnie przystąpili do spotkania. Pomimo że Zgoda na początku spotkania miała kilka okazji do zdobycia gola to właśnie zespół z Dąbrowy Górniczej w 26 minucie mógł objąć prowadzenie gdy sędzia podyktował jedenastkę.

Gdy wydawało się że za chwilę będziemy wyciągać piłkę z siatki doskonałą interwencją popisał się bramkarz Zgody Krystian Nawrocki który wybronił strzał zawodnika gości.

Zgoda miała znów sytuacje bramkowe ale nie potrafiliśmy wykorzystać błędów naszych rywali. W 32 minucie drużyna przyjezdnych obejmuje niespodziewanie prowadzenie. Po długim zagraniu w kierunku naszego pola karnego piłka trafia na głowę naszego defensora nie udaje się jednak jej dobrze wybić. Futbolówka idealnie spada na głowę nie obstawionego zawodnika z Dąbrowy  i goście mogą cieszyć się z jednobramkowego prowadzenia.

Do przerwy wynik nie uległ zmianie. Już od  początku drugiej połowy miejscowi ruszają do ataku. Coraz więcej kreujemy akcji ofensywnych w 50 minucie przynosi to zamierzony efekt. Gola na wagę remisu zdobywa Wojciech Sabuda. Mocno zagrana piłka od Rudnickiego spada pod nogi Sabudy ten  popędził w kierunku bramki i mocnym strzałem umieścił ją w siatce rywali.

Od tego momentu gra nabrała tempa zarówno jedna jak i druga drużyna chciała zdobyć gola dającego 3 punkty. Ale z upływem minut to Zgoda dominowała w okolicach pola karnego gości.

Czas upływał ale nasi zawodnicy nie mogli znaleźć drogi do bramki przeciwnika. Do regulaminowych 90 minut  sędzia doliczył 2 minuty. W tym czasie Zgoda wywalczyła rzut wolny z bocznego sektora boiska. Do piłki podszedł Marek Zieliński oddał mocny strzał ale piłka trafiła w mur odbitą piłkę ponownie przejął  Zieliński i posłał w okolicę pola karnego. W zamieszaniu jeden z  naszych zawodników został sfaulowany i sędzia podyktował rzut wolny pośredni.

Do wykonania wolnego ustawiło się dwóch naszych zawodników, Marek Zieliński i Paweł Kalinowski. To właśnie ten drugi zdobył złotego gola oddając precyzyjny strzał w światło bramki.

Po tym strzale sędzia odgwizdał zdobytą bramkę oraz koniec spotkania. W tym samym momencie zawodnicy Zgody zaczęli cieszyć się z wywalczonego zwycięstwa.

Zgoda Byczyna Jaworzno- SSZ “Promil” Dąbrowa Górnicza-Ujejsce    2-1 (0-1)

Bramki: 0-1, 32 minuta,  1-1 50 minuta Sabuda Wojciech, 2-1, 92 minuta Kalinowski Paweł.