Czeladź pokonana !!!

W sobotę Zgoda udała się do Czeladzi, aby rozegrać spotkanie z  jednym  z pretendentów do awansu w Sosnowieckiej Patrick A klasie.

W poprzedniej kolejce nasi rywale rozgromili na wyjeździe aż 0-5 drużynę Unii Ząbkowice z którą Zgoda przegrała w siódmej kolejce  4-1.
Zgoda także wysoko pokonała w poprzednią sobotę swojego przeciwnika, Promień Strzemieszyce Małe aż 7-2.
Cała drużyna chciała  pokazać że możemy powalczyć z najmocniejszymi w Sosnowieckiej Patrick A klasie i sztuka ta udała się.
skład:
Łowiec Korneliusz, Siemek Grzegorz, Milewski Ariel, Smreczak Tomasz, Piecka Dariusz, Jaromin Tomasz, Zieliński Marek, Rogalski Mariusz (Sabuda Wojciech  60 min.), Zięba Dawid, Przebindowski Łukasz (Ostachowski Szymon 75 min.), Aleksandrów Mateusz (Ziębiński Damian 90 min. )
Założeniem było aby unikać błędów w defensywie bo te ostatnio nas prześladowały i traciliśmy dużo goli.  Cała drużyna od początku spotkania była bardzo skoncentrowana co przekładało się na obraz gry.
Zgoda z minuty na minutę nabierała pewności. Ustawienie które kilka kolejek temu zostało skorygowane dobrze funkcjonowało i w tym spotkaniu.
Pierwsza bramka na 0-1 dla przyjezdnych pada w 14 minucie meczu. Do rzutu wolnego podszedł Marek Zieliński. Idealnie wycelował w kierunku bramki. Bramkarz CKS-u zdołał wybić piłkę ale był już bezradny przy dobitce Łukasza Przebindowskiego.
Gospodarze zaskoczeni obrotem sprawy chcieli szybko doprowadzić do wyrównania. Jednak z upływem czasu w ich poczynania wkradła się nerwowość.
W 28 minucie CKS był w jeszcze gorszej sytuacji.
Ponownie do rzutu wolnego podszedł Marek Zieliński. Po mocnym uderzeniu piłka otarła się jeszcze o zawodnika miejscowych i wpadła do siatki.
Tym samym Zgoda prowadziła już 0-2.
Coraz ostrzejsza gra doprowadziła do tego że arbiter spotkania zmuszony był  w przeciągu kilku minut w końcówce pierwszej połowy pokazać 4 żółte kartoniki. Do szatni drużyny schodziły przy wyniku 0-2 dla Gości.
Druga połowa zaczęła się od ponownych ataków CKS-u ale tym samym miejscowi mniej zabezpieczali tyły co doprowadziło do kilku bardzo dobrych sytuacji po których Zgoda mogła podwyższyć wynik spotkania.
Ostatecznie mecz zakończył się wygraną Zgody i tym samym od pięciu kolejek nie przegraliśmy meczu. Oby passa Byczynian trwała jak najdłużej.
Za tydzień w sobotę o 14:00 Zgoda Byczyna Jaworzno rozegra spotkanie na własnym obiekcie z drużyną Orzeł Dąbie.