Sławków rozstrzelany w drugiej połowie ! Zgoda-Sławków 5-3 (0-2)

Sobotni mecz był na pewno  wspaniałą ucztą dla kibiców zgromadzonych w Byczynie.  Bo Jak inaczej powiedzieć o spotkaniu w którym zespół przegrywa do przerwy 0-2 a następnie schodzi do szatni wygrywając 5-3…

skład Zgody: Nawrocki Krystian, Boś Dariusz (Przebindowski Damian 67 min.) Kuciel Daniel, Rudnicki Kamil, Koziarz Jakub, Zieliński Marek, Rogalski Mariusz,  (Zięba Dawid 80 min.) Przebindowski Łukasz, Aleksandrów Mateusz (Mikuła Rafał 85 min.) Kempka Dawid, (Sabuda Wojciech 40 min.) Kalinowski Paweł.

Rezerwa : Kempka Łukasz.

Bramki :0-1  12 minuta, 0-2  29 minuta,  1-2 Łukasz Przebindowski 46 minuta, 2-2 Łukasz Przebindowski 60 minuta,  3-2 Paweł Kalinowski 65 minuta, 4-2 Paweł Kalinowski 72 minuta, 4-3  85 minuta,  5-3 Paweł Kalinowski 89 minuta.

Mecz rozpoczął się wyśmienicie dla gości którzy w 12 minucie objęli prowadzenie.
Podbudowani prowadzeniem nie pozwalali na rozwinięcie skrzydeł zawodnikom Zgody.
Na domiar złego w 29 minucie  sędzia odgwizduje rzut karny dla Sławkowa po tym jak  w nie groźnie wyglądającej sytuacji nasz zawodnik fauluje w polu karnym.
Rzut karny na gola zamieniają przyjezdni i na kwadrans przed końcem pierwszej odsłony Zgoda przegrywa już 0-2.
Do końca pierwszej polowy wynik nie ulega zmianie, pomimo ataków Byczynian goście schodzą do szatni z czystym kontem.
Jeszcze przed przerwą w składzie Zgody następuje jedna zmiana za Dawida Kempkę wchodzi Wojciech Sabuda.
Po przerwie miejscowi ruszyli z impetem do ataku. Już w 49 minucie Łukasz Przebindowski zdobywa bramkę kontaktową. Gra nabrała szybkości. Zawodnicy z Byczyny nie schodzili praktycznie z połowy drużyny ze Sławkowa. Na efekt bramkowy trzeba było poczekać do 62 minuty. Ponownie na listę strzelców wpisuje się Łukasz Przebindowski i od tego momentu wracamy do gry.
Rozpędzona Zgoda potrzebowała cztery minuty na to aby wyjść na prowadzenie.
W 66 minucie daje o sobie znać nieobecny w poprzednim spotkaniu w Czeladzi Paweł Kalinowski.  Umieszcza piłkę w siatce i tym samym Zgoda prowadzi już 3-2.
Kolejna zmiana w drużynie Zgody następuje w 67 minucie za Dariusza Bosia wchodzi Damian Przebindowski.
W 79 minucie w polu karnym gości faulowany jest nasz zawodnik. Sędzia dyktuje rzut karny. Paweł Kalinowski pewnie egzekwuje jedenastkę i mamy już wynik 4-2.
Minutę później na boisku za Mariusza Rogalskiego melduje się Dawid Zięba.
W 85 minucie następuje ostatnia zmiana boisko opuszcza Mateusz Aleksandrów a wchodzi Rafał Mikuła.
Gdy gra była już całkowicie pod naszą kontrolą w 87 minucie piłka po rykoszecie wpada do naszej bramki. Wypracowana dwubramkowa przewaga lekko stopniała.
Końcówka spotkania jednak należy do Zgody. Daniel Kuciel zagrywa piłkę w kierunku pola karnego. Piłkę przejmuje Łukasz Przebindowski podaje do Pawła Kalinowskiego a ten w 88 minucie ustala wynik spotkania  na 5-3. Zdobywa tym samym swojego kolejnego hat-tricka.
Warto zawsze grać do końca bez względu na sytuację …
Za tydzień w sobotę 28 października Zgoda Byczyna Jaworzno zagra na wyjeździe z zespołem – Unia Ząbkowice (Dąbrowa Górnicza). Początek spotkania o godzinie 14:00.