Zgoda Byczyna pokonała LKS Bobrek

To już ostatnia prosta przed nowym sezonem piłkarskim. W ostatnim meczu kontrolnym seniorzy Zgody Byczyna na własnym boisku pokonali 2:1 LKS Bobrek.

Pierwsza połowa należała do gospodarzy, którzy raz po raz atakowali bramkę przyjezdnych. Kluczową rolę w ofensywie odgrywał Dawid Kempka, który mógł niejednokrotnie posłać piłkę do siatki bramki. Za każdym razem jednak brakowało precyzji lub szczęścia. Pressing przyniósł zamierzony efekt już w 8. minucie spotkania. Piłkarze Zgody przejęli piłkę, która powędrowała szybkim podaniem do Krzysztofa Bartyzela. Ten odegrał do nadbiegającego Oskara Szczurka i było już 1:0. Szczurek i Kempka jeszcze raz popisali się swoimi umiejętnościami piłkarskimi. Najpierw podanie do Kempki, a kiedy jego strzał obija bramkarz gości, nie pozostało nic innego jak dobić bezpańską piłkę, co też zrobił Szczurek. Również obrona nieźle dawała sobie radę z przeciwnikiem, która to broniła strzały lub kasowała podania w obrębie pola karnego. Doskonale spisał się Krystian Nawrocki, który musnął piłkę palcami, a ta obiła tylko słupek bramki. Nic nie można zarzucić również Konradowi Kawale, który bronił w drugiej połowie meczu. Co prawda gościom udało się zdobyć bramkę kontaktową z wolnego, ale Kawala wybronił naprawdę kilka świetnych strzałów.

Sytuacji bramkowych gospodarze mieli jeszcze kilka, ale zarówno Szymon Ostachowski, jak i grający trener Bartyzel nie wykorzystali swoich szans na zdobycie gola.

LKS Zgoda Byczyna – LKS Bobrek 2:1 (2:0)