LKS Zgoda Byczyna ma już 70 lat

To już 70 rocznica istnienia „Zgody” Byczyna. Dokładnie 27 czerwca 1950 roku powołano do życia nasz klub sportowy.

Przez te lata naprawdę się działo. Początkowo koronną dyscypliną była siatkówka mężczyzn. Były sekcje kolarstwa, piłki ręcznej mężczyzn i pań, szachowa, łucznicza i wiele innych, które niestety z biegiem czasu zamykano. Z dawnych lat przetrwały tylko dwie, najważniejsze sekcje, z których jesteśmy bardzo dumni – sekcja tenisa stołowego oraz piłki nożnej. Za największy sukces w tenisie stołowym uznaje się występy w rozgrywkach III ligi. Obecnie tenisiści walczą w lidze IV. W lidze okręgowej piłkarze walczyli w latach 2009 do 2012. Aktualnie wróciliśmy do okręgówki po świetnej rundzie jesiennej sezonu 2019/2020, na koniec której zostaliśmy liderem A klasy grupy Chrzanów. Wszyscy wiemy, jak to się skończyło. Koronawirus nie tylko pokrzyżował plany rozgrywek ligowych.

Z powodu pandemii zarząd Zgody Byczyna musiał zmienić plany i przełożyć uroczystości na przyszły rok. Żałujemy, bo atrakcji zaplanowanych było wiele. Możemy zdradzić, że kulminacją miał być mecz z oldbojami Wisły Kraków. Mamy nadzieję spotkać się w przyszłym roku.

Wróćmy do początku, kiedy to powołano klub i pierwszy jego zarząd. Dokładnie 30 czerwca zarząd zaczął sprawować opiekę nad „Zgodą”, a przetrwał w niezmienionym składzie 2 lata. Losy klubu z Byczyny układały się różnie. Choć brakowało funduszy na sprzęt sportowy, na wyjazdy, to dzięki wsparciu zakładów pracy udawało się przetrwać. Zgoda czynnie brała udział w życiu sportowym Jaworzna, organizowała wiele turniejów oraz spartakiad. I tak przetrwaliśmy do dnia dzisiejszego. Dzięki zaangażowaniu sportowców i działaczy klubu możemy poszczycić się siedemdziesięcioleciem istnienia LKS-u Zgoda Byczyna.

Z tego miejsca pragniemy podziękować naszym sponsorom, w tym miastu Jaworzno za wsparcie finansowe i nie tylko. Dziękujemy obecnemu zarządowi, który opiekuje się klubem: panu Prezesowi Jackowi Skopowskiemu, Wiceprezesom Piotrowi Kucielowi i Andrzejowi Chechelskiemu oraz Ninie Przybyszewskiej, a także członkom zarządu w osobach Łukasz Przebindowski oraz Dariusz Piecka.

Serdecznie dziękujemy panu Grzegorzowi Radko, który udostępnił nam swoją pracę, bez której nie poznalibyśmy części historii klubu.

Podziękowania również kierujemy do naszych kibiców, sympatyków Zgody oraz zaprzyjaźnionych drużyn piłkarskich.

Historię powstania klubu przedstawia portal społecznościowy:

70. urodziny LKS-u Zgoda Byczyna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *