Trzy punkty dla Zgody na zakończenie rundy

W sobotę 21 listopada LKS Zgoda Byczyna rozegrała zaległe spotkanie rundy jesiennej z LKS-em Zatorzanką Zator. Na boisku przy Makowej 1 padło aż 8 bramek, z czego 5 po strzałach gospodarzy.

Już w 5. minucie Zgoda straciła bramkę po błędzie w obronie Krystiana Żurawia. Zawodnik przyjezdnych nie miał problemu ze stoperem gospodarzy i zdołał wypracować sobie dogodną sytuację na oddanie strzału. Adrian Kozak uderzył po ziemi na drugi słupek, nie dając szans golkiperowi Zgody. Kilka minut później Konrad Kawala kolejny raz wyciągała piłkę z siatki. Na zagranie ręką w polu karnym sędzia nie mógł zareagować inaczej, jak wskazać na 11 metr. Okazję wykorzystał Patryk Szczepaniak. Dwie stracone bramki na początku meczu stawiało jaworznicką drużynę w trudnej sytuacji, ta jednak nie dała za wygraną. Gola kontaktowego zdobył Łukasz Przebindowski, a kolejne dwie bramki w pierwszej części spotkania strzelił Krystian Żuraw, który tym samym zrehabilitował się za nieudaną akcje z 5. minuty.

W drugiej połowie byczynianie znowu jako pierwsi stracili bramkę. Tym razem dużo czasu na oddanie strzału miał Wojciech Kwiatkowski. Decyzja Jacka Skopowskiego, prowadzącego drużynę, mogła być tylko jedna. Wzmocnienie linii pomocy i przesunięcie drużyny do przodu. Na murawę wszedł Krzysztof Bartyzel, który w niedługim czasie przechylił szalę na stronę Zgody. Po stałym fragmencie piłka plącze się gdzieś w okolicach pola karnego, a po niemrawym strzale Bartyzela ląduje w bramce. Do głosu jeszcze doszedł Paweł Kalinowski, który miał już swoje okazje na strzelenie gola, ale ich nie wykorzystał. Tym razem podanie od Oskara Szczurka wykorzystał w stu procentach i po minięciu obrońcy strzelił, tym samym ustalając wynik spotkania. 

LKS Zgoda Byczyna – LKS Zatorzanka Zator 5:3 (3:2)
Kozak 5′, Szczepaniak 9′, Przebindowski 16′, Żuraw 26′, 40′,
Kwiatkowski 77′, Bartyzel 80′, Kalinowski 90′

Zagrali: Kawala (G), Kalinowski, Icha, S. Jaromin, Szalek (Ostachowski 73′), Kempka (Bartyzel 80′), Orawski (Boś 46′), Siewniak, Przebindowski, Szczurek,  Żuraw (C).

TUTAJ znajdziecie galerię z meczu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *